Język trzeciego tysiąclecia XIII: Język w obliczu technologii 13-15 marca 2024

Szanowni Państwo,

W imieniu Zarządu Krakowskiego Towarzystwa Tertium, zapraszam Panstwa do udziału w 13 edycji konferencji  Język trzeciego tysiąclecia XIII tym razem pod hasłem "Język w obliczu technologii". Konferencja odbędzie się w Krakowie  w dniach 13-15 marca 2024 r. 

Trzynasta edycja konferencji „Język trzeciego tysiąclecia” dąży do zgromadzenia szerokiego grona naukowców celem zgłębienia różnych aspektów języka w obliczu technologii. Różnorodne czynniki postrzegane jako decydujące w użyciu języka w epoce cyfrowej – od multimodalności, memetyki i asynchronii po sztuczną inteligencję, algorytmy i fake newsy – stały się ważnymi tematami w badaniach i mediach. Postęp technologiczny wywarł ogromny wpływ na sposoby i formy komunikowania się, prowadząc do kluczowych zmian zarówno na poziomie jednostki, jak i całej populacji.

Wydarzenie ma na celu integrację międzynarodowej społeczności naukowej i jest skierowane przede wszystkim do językoznawców, tłumaczy, neofilologów oraz innych badaczy dziedzin pokrewnych, w tym doktorantów. Konferencja jest również otwarta dla praktyków, którzy pragną włączyć się w badania nad językiem, tłumaczeniem, komunikacją międzykulturową czy też nauczaniem języków obcych w erze cyfrowej.

Gośćmi konferencji będą:

prof. Dorothy Kenny, Dublin City University, Irlandia

prof. Jef Verschueren, Uniwersytet w Antwerpii, Belgia

prof. Jan Rybicki, Uniwersytet Jagielloński, Polska

Przedlużony termin przesyłania zgłoszeń: 5 grudnia 2023

Pozostałe szczegóły (także na temat publikacji) znajdą państwo na stronie: https://tertium.edu.pl/konferencje-tertium/jezyk-trzeciego-tysiaclecia-xiii-jezyk-w-obliczu-technologii/

Kontakt z organizatorami: tertium2016@gmail.com (w razie trudności z przesłaniem abstraktu przez formularz internetowy proszę nam dać znać mailowo)

Zapraszamy serdecznie do udziału

W imieniu Zarządu Tertium

Władysław Chłopicki

Uniwersytet Jagielloński

Przewodniczący Zarządu Tertium